Thema 'Kijk eens door mijn ogen' centraal in Week van de Opvoeding

‘Kijk eens door mijn ogen: wat zie jij niet?’
Een ouder die een afspraak vergeet. Een kind dat steeds te laat komt. Wat zit daarachter? Tijdens de Week van de Opvoeding van 26 oktober tot en met 1 november 2026 draait alles om het thema ‘Kijk eens door mijn ogen’. Ook in Eemnes, met persoonlijke verhalen en speciale kaartjes die ouders en kinderen aan het praten brengen.
“Als je het hele verhaal kent, kijk je vaak anders naar een gezin”, vertelt Renske van Dorp van Samen Oplopen. Deze organisatie koppelt gezinnen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken aan vrijwilligers.
Soms gaat het om praktische hulp, soms gewoon om een luisterend oor. “Je hoeft niet altijd iets op te lossen. Soms luisteren we, zoeken we samen iets uit of drinken we gewoon koffie”, vertelt een vrijwilligster. Wat maken zij mee achter de voordeur?
Lees meer interviews op de website van het Jeugd- en Gezinsteam van Eemnes.
Een kaartje dat je aan het denken zet
Deze week kunt u op verschillende plekken in Eemnes speciale kaartjes tegenkomen, bijvoorbeeld op scholen, in de bibliotheek, bij het consultatiebureau en via het jongerenwerk. Op de voorkant staat de vraag: ‘Wat zou jij willen dat ik beter begrijp?’
Neem eens een kaartje mee naar huis en stel die vraag aan uw kind. Misschien krijgt u een verrassend antwoord!
Op de achterkant staat een QR-code naar informatie over opvoeden en opgroeien.
Opvoeden doe je samen
Iedere ouder heeft weleens vragen of twijfels. Gelukkig hoef je het niet alleen uit te zoeken. Op www.jgteemnes.nl, de website van het Jeugd- en Gezinsteam van Eemnes vindt u informatie en ondersteuning bij opvoeden en opgroeien.
